• ALTIN (TL/GR)
  794,59
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4408
  % -0,74
 • € EURO
  15,2738
  % -0,44
 • £ POUND
  18,3400
  % -0,48
 • ¥ YUAN
  2,1185
  % -0,58
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  563345,383
  % -0,06
 • BIST 100
  %

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Krediye ihtiyacı olanlar için bankaların uygun fırsatlarını sizler için derlemeye devam ediyoruz. Akbank ihtiyaç kredisi ile ayda sadece 313 TL gibi bir rakam ödeyerek 10.000 TL kredi alabilirsiniz. Üstelik bunu 48 ay gibi bir vadede ve sabit taksitlerde geri ödersiniz.

Akbank’ın bu kredi için uyguladığı faiz oranı 1.49. Piyasadaki faiz oranları ile kıyaslandığında uygun faizli bireysel kredi listesinde girebilir. Başvuru kanalları ise şu şekilde.

 • Akbank Şubeleri
 • 444 25 25 Akbank Müşteri Hizmetleri
 • Akbank Direkt İnternet Şubesi
 • Akbank Direkt Mobil
 • SMS

Bankanın kendi sitesini üzerinden kredinin detaylarını görebilmeniz mümkün. 48 aya kadar olan vade seçeneğini değiştirerek aylık ödeme miktarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca ödeyeceğiniz toplam tutar içinde de ne gibi kesintiler olacağı ve hangi şartlarda krediyi kullanabileceğiniz gibi detaylar sayfada ayrıntılı olarak anlatılmış. 30.000 TL’ye kadar şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabildiğiniz de bir diğer bilgi olarak göze çarpıyor. Buna göre krediye başvurmanız için yapılması gerekenleri ve diğer ayrıntıları anlatmaya devam edelim.

Bütçe Dostu Uygun Faizli Bireysel Kredi Avantajları

Kredi çekerken tüketicilerin dikkat ettikleri en önemli konuların başında, uygun faizli ihtiyaç kredisi alternatifleri gelir. Günümüzde birbirinden farklı bankalar bireylere kredi veriyor olsa da uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirmek, maddi açıdan ekonominin toparlanmasına yardımcıdır. Bireysel ihtiyaç kredileri, genel olarak kişilerin anlık olarak oluşan ihtiyaçlarının karşılaşması için sunulan tekliflerdir. Aniden sağlık problemi çıkan, Gelir ve gider dengesini kuramayan, Ekonomisini düzeltmek isteyen, Bireysel ihtiyaç kredisi alarak

İlgili İçerik

Akbank Direkt Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt bankanın internet şubesi için kullandığı genel isimdir. Bankanın müşterisi olanlar cep telefonu uygulaması veya internet sitesi üzerinden bilgilerine erişim sağlayabilirler. Özellikle banka ile daha önce kredi konusunda bir geçmişi olanlar veya maaş müşterileri kredi başvurusunda zorlanmadan işlem yapabilirler. Ancak banka ile çalışmanız yoksa büyük ihtimalle şubeye davet edilirsiniz.

Akbank internet şubesi üzerinde başvurular & nakit ihtiyaçların yazılı bir alan bulunur. Bu alanın içindeki alt menüde başlıklardan bir tanesi kredi başvurusu için ayrılmış durumdadır. Burada müşterinin karşısına bir hesaplama tablosu çıkar. Bu tablo kullanılarak alınma düşüncesi olan kredinin aylık geri ödemesi hesaplanabilir. Daha sonra başvur butonuna tıklanarak bankaya talep iletilir. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa işlemlerin geri kalanına mail adresiniz gönderilen formlar üzerinden devam edersiniz. Ekrana bu formları okuyup onayladığınızı belirtmeni istenen bir pencere çıkar. Alttaki kutucuğu işaretleyerek şartları kabul ettiğinizi belirtirsiniz. Daha sonra kredi sözleşmesi ve ödeme planı yine mail olarak tarafınıza yollanır. Gelen evrakları okuyup inceledikten sonra hesaba aktar butonuna bastığınızda son bir onay ekranı açılır. Burada kredinin özeti yazar. Yani ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı, toplam geri ödeme tutarınız, kredi tahsis ücreti, sigorta ve aylık ve yıllık faiz oranları kısaca belirtilir. Daha sonra hesabınıza aktarılırken eğer kredide bir tahsis ücreti varsa kesintisi yapılarak aktarılır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Koşulları

Kredinin aylık faiz oranı % 1.49 olarak belirlenmiştir. Bu minvalde yıllık efektif faiz oranı da % 24.0498’dir. Kredi tahsis ücreti 10.000 TL için 50 TL olarak belirlenmiştir ancak tutar artarsa alınan bu kesinti de artar. Halk arasında bu kesintiye dosya masrafı denir.

Kredi için ayrıca bir hayat sigortası teklifi de yapılır. Hayat sigortaları kanunda ihtiyaç kredileri için zaruri değildir. Ancak bankalar faiz oranlarını düşüren bazı kampanyalar ile bu ürünlerin satışını cazip hale getirmek isterler. Hayat sigortası primi belirlenirken alınan kredinin % 01382’si alınır. Yani her 1000 TL için 13.82 TL civarı bir para alınır. Ancak bu miktar kredi kullanan kişinin taşıdığı riske göre de değişir. Örneğin yaşlı bir kişinin ölüm riski daha fazla olduğu için alınan sigorta primi de ona göre belirlenir.

Hayat sigortaları konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ödemenin yıllık mı yoksa kredinin toplam süresini mi kapsadığı olmalıdır. 

Daha detaylı ve en düşük faiz oranlı kredileri aramak için tıklayınız…