• ALTIN (TL/GR)
  793,60
  % 0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4371
  % -0,91
 • € EURO
  15,2652
  % -0,61
 • £ POUND
  18,3290
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  2,1178
  % -0,76
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  562483,101
  % -0,54
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi Kartı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartı kullanmak artık çok önemli bir detay. Dünya giderek daha dijital bir yer haline geliyor. İşlemlerin internet üzerinden, zahmetsizce halledildiği günümüzde bu dijitalleşmeden paramız da nasibini alıyor. Nakit paranın git gide kredi kartlarıyla yer değiştirdiği bu dönemde siz de kredi kartı kullanmak istiyorsanız fakat emin değilseniz bu makalemiz tam size göre.

1- Kullanım Kolaylığı Sağlar

Nakit parayı taşımak özellikle büyük meblağlarda hem tehlikeli hem de zordur. Her an gasp edilmek ya da parayı düşürmek korkusuyla sizi tedirgin eder ve hayatınızı zorlaştırır. Fakat kredi kartlarını taşımak çok kolaydır. Gelişkin şifreleme ve iptal yöntemleriyle de gasp ya da düşürme sonrasında kartınıza kullanım engeli koyarak üst düzey güvenlik sağlayabilirsiniz.

Kredi kartlarının diğer bir kolaylığı ise alışveriş sıralarını tıkamamasıdır. Nakit para, para üstü gibi durumlarla sizi geciktirir ve yorar; kredi kartları ise hızlı ve güvenli bir biçimde ödeme yapmanızı sağlar. Ayrıca kartınızın temassız özelliğini açtırarak bu süreci daha da hızlandırabilirsiniz.

2- Harcama Sınırlarınızı Belirler

Nakit paranın hesabının tutulması her zaman zor olmuştur. Gelir gider dengesinin sağlanması açısından kredi kartları daha kullanışlıdır. Aylık maaşınız ve sosyal durumunuza bağlı olarak kartınıza istediğiniz limiti koyabilir ve istediğiniz zaman harcama durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca kart geçmişinizden neler aldığınıza bakarak gereksiz harcamalarınızı tespit ederek sonrasında tasarruf yapabilirsiniz. Kart borcunuzu belirlediğiniz hesap kesim tarihine kadar yatırarak da faizsiz kolay alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

3- Kendinizi Daha Rahat Hissedersiniz

Diyelim ki acil almanız gereken bir eşya var ve şu an nakit paranız yok. Kredi kartınızda kalan parayı kullanarak ihtiyaçlarınızı güvenli bir şekilde temin edebilir ve para sıkıntısı çekmeden ödemenizi yapabilirsiniz. Kendimizi konforsuz hissettiğimiz borç para istemek ve temel ihtiyaçlarımızı kısıtlamak gibi durumlardan uzak kalarak kart borcunuzu hesap kesim tarihine kadar ödeyebilirsiniz.

4- Harcadıkça Kazanabilirsiniz

Kredi kartınızla alışveriş yaptıkça gelen ödülleri ve hediyeleri biriktirebilir ve daha sonrasında bu biriktirdiklerinizi harcayabilirsiniz. Özellikle sık sık ve büyük meblağlarda alışveriş yapıyorsanız kazandığınız puanlar ve hediyelerle dilediğiniz şeyleri daha sonra hiçbir ödeme yapmadan alabilirsiniz.

dayazilim.com