• ALTIN (TL/GR)
  794,13
  % 0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4187
  % -0,87
 • € EURO
  15,2679
  % -0,54
 • £ POUND
  18,3253
  % -0,61
 • ¥ YUAN
  2,1135
  % -0,75
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  563042,355
  % -0,57
 • BIST 100
  %

Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir Mi?

Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir Mi?

Bankalar her zaman zor durumlarda finansal olarak kişilere destek olmaktadır. Böyle durumlarda birkaç genel şart ile krediler oluşturulabilmektedir. Kredi çekmek her insanın mutlaka yaşadığı bir durumdur. Beklenmeyen durumlarda insanlar ekonomik zorluklara girebilmektedir. İki kredi birden çekmek de bazı zamanlarda gerekli olabilmektedir. Kredisi olan bir kişi yeterli olmadığı durumlarda ikinci krediyi çekebilmektedir. Ancak bu durumlarda banka tarafından öne sürülen şartlar bulunmaktadır.

İkinci Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Bankalar ikinci krediyi kişiye vermek için belirli temel şartlar koşmaktadır. En önemli konular arasında ilk sırada kredi notu gelmektedir. Kredi notu kişilerin ne kadar iyi bir banka müşterisi olduğunu göstermektedir. En önemli kriterlerden olan kredi notu için çok dikkatli olunması gerekmektedir. Kredi notu bir gün gecikme ile bile azalabilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların kredi notlarına çok iyi hakim olmaları ve ödemelerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Taksitleri zamanında ödemek ve banka üzerindeki işlemleri özenli yapmak kredi şansını da arttıracaktır.

Kredi kartları ve ek kartların borçlarının da zamanında ödenmesi büyük bir etki yaratacaktır. İpotekli bir taşınmaz malınız var ise bu da kredi çekme şansınızı oldukça düşürecektir. Notunuz ne kadar düşük ise kredi çekmeniz o kadar zorlaşacaktır.

Kredi İçin Önemli Konular

0 – 1000 arasında bulunan kredi notları oldukça riskli durumlar içermektedir. Bu durumda banka size kredi verilmesine onay vermeyecektir. Bu durumlarda kredinin yanı sıra hesap limitleri de arttırmak çok zor olacaktır. Düşmüş olan kredi notlarını yükseltmek ise oldukça zor bir durumdur. Zaman içerisinde ödemelerinizi düzenleyerek notunuzu arttırabilrisiniz. İkinci kredi alabilmek için bankalar maaş hesaplamasına da dikkat etmektedir. Kişilerin ödeme durumları banka için büyük bir etken olacaktır. Maddi gelirde yetersiz bir durum görülürse banka krediye onay vermeyecektir. Bu durumda kredi notunun da bir önemi olmayacaktır. Hangi banka olursa olsun ilk yapılan adım bankanın kendisini güvence altına alması olmaktadır. Böyle zamanlarda da kullanıcıların çok dikkatli bir şekilde kredi başvurusu yapması gerekmektedir.