• ALTIN (TL/GR)
  793,95
  % 0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4060
  % -0,98
 • € EURO
  15,2678
  % -0,61
 • £ POUND
  18,3295
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  2,1188
  % -0,74
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  562128,417
  % -0,60
 • BIST 100
  %

Ön Onaylı Kredi Nedir?

Ön Onaylı Kredi Nedir?

Hem mevcut müşterilere özel teklifler sunmak hem de yeni müşteriler çekmek için bankalar tarafından bazı özel çalışmalar yürütülmektedir. Bunlardan en etkili olanları bireylere sunulan özel tekliflerdir. Bu teklifler bazen kredi ve kredi kartında, bazen de mevduat faiz oranlarındadır. Ancak bu teklifler bu alanda daha yoğundur, çünkü bankalardan genellikle kredi veya kredi kartı istenmektedir. Özellikle, ön onaylı kredi, banka kaydı ve kredi puanları son yıllarda mevcut olanlara sunulan en özel tekliflerden biridir

Ön Onaylı Kredi

Ön onaylı kredi, bireylerin önceki banka işlemleri dikkate alınarak hazırlanan, daha sonra özel kredi faizleri ve ödeme imkânlarından yararlanan kişilere, kredi notu dikkate alınarak teklif edilen tekliflerden oluşur. Banka sicil kayıtları, müşteri limitleri, aylık gelir ve düzenli ödeme tutarları göz önüne alınarak sunulan tekliflerdir. Bankalar tarafından sunulan bu kredi teklifi farklı bankacılık kanalları üzerinden sunulabilir. Örneğin, bu özel teklifi SMS ile bankadan alabilir veya bir mobil bankacılık uygulaması, İnternet bankacılığı veya telefon görüşmesinden sonra doğrudan müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

İnsanlara sunulan ve ön onaylı olarak belirtilen bu kredi tekliflerinin temel nedeni, faiz oranlarının uygun olması ve insanlar için yeterli vade sürelerinin olmasıdır. Ancak, bankalardan böyle önceden onaylanmış kredi teklifleri alan kişiler, banka şubeleriyle görüşmeden asla hareket etmemelidir. Çünkü, adından da anlaşılacağı gibi, bu teklifler yalnızca ön onaylıdır. Sunulan özel koşullar varsa veya kredi durumunuz nedeniyle, bu krediyi alamama statüsüne sahipsiniz.

Önceden onaylanmış bir kredi teklifi alanların elbette fırsattan ve hizmetten yararlanmak isteyeceklerdir. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi, size sunulan ön onaylı kredi verilmeyecek veya tam olarak onaylanmayacaktır. Bankalarla ilgili şikayetlerin web sitelerinde paylaşılmasına baktığımızda, bu çok daha iyi. Banka tarafından önceden onaylanan bu teklif iki aşamada gerçekleşir. Bunlardan ilki insanların banka kayıtları ve kredi notları ile yapılacak sınavdır. Burada, insanlara genellikle kredi notlarına ve gelir seviyelerine göre bir teklif sunulur. Eğer insanlar teklifi kabul ederse, genellikle acenteye kimlikleriyle gidebilecekleri ve kredilerini herhangi bir formalite olmaksızın verebilecekleri belirtilir.

Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir Mi?

Bankalar her zaman zor durumlarda finansal olarak kişilere destek olmaktadır. Böyle durumlarda birkaç genel şart ile krediler oluşturulabilmektedir. Kredi çekmek her insanın mutlaka yaşadığı bir durumdur. Beklenmeyen durumlarda insanlar ekonomik zorluklara girebilmektedir. İki kredi birden çekmek de bazı zamanlarda gerekli olabilmektedir. Kredisi olan bir kişi yeterli olmadığı durumlarda ikinci krediyi çekebilmektedir. Ancak bu durumlarda banka tarafından öne sürülen şartlar bulunmaktadır. İkinci Kredi Çekme Şartları Nelerdir? Bankalar ikinci krediyi kişiye

İlgili İçerik

Ön Onaylı Kredi’de İkinci Aşama

İkinci aşamaya gelince, insanlar teklifi kabul etmek ve banka şubelerine gelmek zorundadır. Bu işlem ön onaylı krediniz için yapıldığında, kredi puanınıza bağlı olarak, geçmişte kredi veya kredi kartı borcunuz varsa bu bir sorun olabilir. Maalesef, banka kaydınızda bir izleme durumunuz varsa veya cari dönemde ödenmemiş bir borcunuz varsa, kredi talebiniz sadece bir ön onay olarak kalacaktır ve herhangi bir teslimat yapılmayacaktır.

Ön onaylı kredi her zaman küçük veya genel amaçlı bir kredi değildir. Farklı alanlardaki bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha yüksek miktarda ön onaylı kredilere sahip olduğu bilinmektedir. 20.000 TL’ye kadar olan bölümden kişiler genellikle teminatsız genel krediden yararlanmaktadır. Bu kredilerde ipotek veya teminat koşulu aranmaz. İnsanlar onaylarsa, doğrudan hesaplarından kredi toplayabilir veya şubelerde kimlik işlemleri yapabilirler.

Hemen kredi faiz oranlarını öğrenmek için tıklayın…